P2P teorisyeni Michel Bauwens İstanbul Etkinliği

Alternatif Bilişim Derneği sitesinden
Atla: kullan, ara

Peer-to-Peer Alternative Vakfı’nın kurucusu dünyaca ünlü P2P teorisyeni “Michel Bauwens” 20 Eylül gecesi İstanbul’da!

P2P Ağları tartışıyoruz

Napster, Kazaa, Emule, Soulseek ve Bit-torrent. Tüm bu programlar basit birer dosya paylaşımının taşıyıcıları gibi gözüküyorlar. Paylaşıma imkân tanıyan bu araçlar nasıl ortaya çıktı ve neleri tetiklediler, paylaşım kültürü çağımız ekonomisini nasıl dönüştürdü?

Bireylerin birbirlerindeki dosyaları paylaşıma açması, bu açılımın getirdiği yeni mahremiyet, telif ve ticaret ilişkileri üzerine araştırmalar yapan, aktif olarak P2P’nin gelişimine teorileriyle yön veren Michel Bauwens 20 Eylül saat 19.00 – 21.30 arası Alternatif Bilişim Derneği’nin davetiyle bizlerle buluşuyor.

P2P sistemlerinin günümüze gelene kadar aldığı yol, 21. y.y. politikalarının toplumsal faydaları, bilginin el değiştirmesi sonucu değişen sivil reformist talepler ve bürokratik engellerin karşı duruşları, sosyalist teori ve P2P teorinin karşılaştırmalarını yorumlayacak olan Michel Bauwens’a moderasyonda ağ yapıları üzerine çalışan Burak Arıkan eşlik edecek.

20 Eylül 2011 salı gecesi saat 19.00 – 21.30 arası Cezayir’deyiz! Konuşuyoruz, tartışıyoruz, paylaşıyoruz; P2P bize ne getirdi, neler getirecek hep birlikte düşünüyoruz!

Michel Bauwens hakkında bilgi: http://bit.ly/mRxFZ2 Burak Arıkan hakkında bilgi: http://bit.ly/pRpT18 Cezayir lokasyon bilgisi: Hayriye Caddesi. No: 12 – Galatasaray (Galatasaray Lisesi’nin yanından aşağı doğru ilerleyen yol üzerinde, Galatasaray Otoparkı’nın karşısında.)

Kişisel araçlar
Ad alanları

Türevler
Eylemler
Gezinti
Araçlar